V celé republice probíhají celoročně akce na podporu čtenářské gramotnosti s názvem "Celé Česko čte dětem" a proto se i Městská knihovna v Tovačově připojuje s pozvánkou.
Knihovnu mohou navštěvovat děti a mládež včetně těch nejmenších, kteří si mohou za doprovodu rodinných příslušníků také půjčovat knížky.

Motto: Věnujte svým dětem každý den alespoň 20 minut na předčítání z knížek a tím v nich vypěstujete pozitivní vztah ke čtení, utužíte jejich paměť, prostřednictvím čtení budete rozvíjet dětskou obrazotvornost a fantazii, rozšíříte jejich slovní zásobu a zdokonalíte řeč.

Tento přirozený kontakt také upevňuje pouto mezi rodiči a dětmi, posiluje jejich vzájemnou lásku a důvěru, usnadňuje komunikaci a vytváří dítěti klidné a spokojené rodinné zázemí.

Knihovnu pro dospělé čtenáře můžete navštívit každé pondělí a čtvrtek od 8 12, 13 - 17 hod.
(budova městského úřadu na náměstí) a dětské oddělení každou středu od 13 - 17 hod. (budova ZŠ).

<< říjen / 2018 >>