Lars Kepler

lars_kepler_vogler.jpgLars Kepler je pseudonym autorské dvojice Alexandra Ahndorila (* 20. ledna 1967 Stockholm) a jeho manželky Alexandry Coelho Ahndorilové (* 2. března 1966 Helsingborg), kteří se jako švédští spisovatelé zaměřují na kriminální románovou tvorbu. Křestní jméno pseudonymu odkazuje ke švédskému spisovateli Stiegu Larssonovi, autoru trilogie Millennium, jemuž se dvojice chtěla přiblížit žánrově i kvalitou děl.

Příjmení Kepler je odkazem na astronoma Jana Keplera, s nímž je spojeno nové objevování. Stejně tak měli spisovatelé v plánu použít netradiční zápletky a nechat se ovlivnit filmovou tvorbou.

ejich autorská prvotina Hypnotisören (Hypnotizér), která se stala bestsellerem, vyšla roku 2009. Práva na knihu byla prodána do více než třiceti zemí. Poprvé se v ní objevila hlavní postava švédského vyšetřovatele s finskými předky Joony Linny, která prochází i dalšími příběhy. Záhadnou osobou je samotný kriminalista.

Zdroj foto:
Vogler