Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejoblíbenější autoři

Příspěvky

Nora Robertsová

nora_roberts_dev_librarian-----flickr.jpgNora Robertsová, rodným jménem Eleanor Marie Robertson, pseudonymy J. D. Robb, Jill March, ve Velké Británii také Sara Hardesty (* 10. října 1950 v Silver Spring, Maryland, USA) je americká spisovatelka ženských, romantických a detektivních románů a novel. Jde o mnohonásobnou držitelku ceny Rita, která je udělována anglicky píšícím spisovatelům v romantickém žánru, je držitelkou i dalších oborových ocenění.

 

V únoru 1979 se rozhodla pro profesní dráhu spisovatelky, nicméně její začátky byly těžké, několik jejích prvních rukopisů bylo odmítnuto. Její vůbec první kniha Irský plnokrevník byla vydána v nakladatelství Silhouette v roce 1981.

 

Několik jejích knih bylo také zfilmováno, v roce 2007 i v roce 2009 byly zfilmovány hned čtyři její knihy.

 

 
15. 3. 2016 | Rubrika: Nejoblíbenější autoři

Lars Kepler

lars_kepler_vogler.jpgLars Kepler je pseudonym autorské dvojice Alexandra Ahndorila (* 20. ledna 1967 Stockholm) a jeho manželky Alexandry Coelho Ahndorilové (* 2. března 1966 Helsingborg), kteří se jako švédští spisovatelé zaměřují na kriminální románovou tvorbu. Křestní jméno pseudonymu odkazuje ke švédskému spisovateli Stiegu Larssonovi, autoru trilogie Millennium, jemuž se dvojice chtěla přiblížit žánrově i kvalitou děl.

 
14. 3. 2016 | Rubrika: Nejoblíbenější autoři

Stephen Edwin King

stephen_king.jpgStephen Edwin King (narozen 21. září 1947, v Portlandu, Maine), je jedním z nejproduktivnějších a čtenářsky nejúspěšnějších autorů současnosti. Některá díla vydal pod pseudonymem Richard Bachman.

 

Svou první knihu vydal v roce 1974 a od té doby má na svém kontě několik desítek románů, povídkových sbírek a naučných knih.

 

Řada jeho knih a povídek byla zfilmována. Mezi jeho slavná díla patří knihy Carrie, To, Mrtvá zóna a série Temná věž, ve filmovém zpracování prosluly především na jeho dílech postavené snímky Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle.

 

Jeho kniha Pod kupolí se v roce 2013 dostala na obrazovky americké televizní stanice CBS v seriálové podobě. Zkusil si i režii, a to ve filmu Maximum Overdrive podle jeho povídky Trucks v roce 1985.

 
10. 3. 2016 | Rubrika: Nejoblíbenější autoři

Jo Nesbø

jo_nesbo.jpgJo Nesbø (narozen v roce 1960 v Oslu), je současným norským spisovatelem a hudebníkem, původním vzděláním ekonom a finanční analytik, zpočátku pracoval jako makléř a novinář.

 

V roce 1997 odstartoval jeho literární dráhu kriminální román Flaggermusmannen (Netopýří muž), první detektivka, v níž vystupuje osobitý a nekonvenční kriminalista Harry Hole.

 

Svému autorovi přinesla kniha okamžitě obrovský úspěch, Nesbø za ni obdržel Rivertonprisen, cenu udělovanou Klubem Riverton za nejlepší literární či dramatický počin s kriminální tematikou, a Glasnøkkelen, Skleněný klíč, skandinávskou cenu za nejlepší kriminální román.

 
9. 3. 2016 | Rubrika: Nejoblíbenější autoři


 


Poslední fotografieClavius - On-line katalog


On-line katalog

Pro čtenáře - upoutávky na knižní novinky

Novinky měsíce 7/2017


Půjčovní doba

Budova Městského úřadu (náměstí) - oddělení pro dospělé čtenáře:

pondělí 8 - 12   13 - 17 hod. čtvrtek 8 - 12   13 - 17 hod.

tel.: 581 706 961 (knih. informace, rezervace a objednávky knih)

Půjčovna v ZŠ Tovačov - oddělení pro děti a mládež:

středa 13 - 16 hod.

Tématické odkazy

Vědecká knihovna v Olomouci

Knihovna města Olomouce

Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky
ČTEnářův SYmpatický RÁDce
Celé Česko čte dětem

Čtení pomáhá
Ministerstvo kultury

Mail listArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 230395
Měsíc: 5414
Den: 69