Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejoblíbenější autoři

Příspěvky

Joanne Rowlingová

Joanne Rowlingová  (* 31. července 1965 v Yate), píšící pod jménem J. K. Rowlingová (J. K. Rowling) či pseudonymem Robert Galbraith je britská spisovatelka, známá zejména díky řadě knih o čarodějnickém učni Harry Potterovi, ale i novele pro dospělé - Prázdné místo. Tato knižní série získala celosvětový úspěch včetně řady ocenění a prodalo se jí více než 400 milionů kopií.

 
31. 3. 2016 | Rubrika: Nejoblíbenější autoři

Jackie Collinsová

Jacqueline Jill „Jackie“ Collinsová je známou anglickou autorkou románů, občasnou herečkou, a také mladší sestrou filmové herečky Joan Collins. Napsala 27 románů, z nichž všechny se objevily na New York Times bestsellerů seznamu. Celkem se prodalo přes 400 milionů kopií jejich děl, které byly přeloženy do 40 jazyků. Osm z nich bylo upraveno pro televizní obrazovky, ať už jako filmy nebo televizní mini-série.

 
30. 3. 2016 | Rubrika: Nejoblíbenější autoři

Joy Fieldingová

Joy Fieldingová (též Fielding, * 18. března 1945, Toronto, Ontario) je kanadská spisovatelka románů a herečka žijící v Torontu. V roce 1966 promovala na bakaláře na univerzitě v Torontu, obor anglická literatura. Ještě pod jménem Teppermanová prožila krátkou hereckou kariéru, během níž se objevila v komedii Winter Kept Us Warm (1965) a v jedné epizodě seriálu Gunsmoke. Během tohoto období se dostala i do Hollywoodu, nicméně odtamtud z rozčarování odjela. Později si změnila jméno podle anglického spisovatele Henryho Fieldinga a začala psát. Několik jejích románů bylo zfilmováno, za nejúspěšnější bývají považovány Jane utíká (See Jane Run) a Dej mamce pusu (Kiss Mommy Goodbye).

 
29. 3. 2016 | Rubrika: Nejoblíbenější autoři

Barbara Woodová

Barbara Woodová se narodila 30. ledna 1947 v anglickém Warringtonu. Dětství prožila v jižní Kalifornii. Po studiu francouzštiny a antropologie na vysoké škole ji okouzlilo cestování a dodnes projezdila téměř celý svět. Než v roce 1976 publikovala první knihu, vyzkoušela řadu profesí. Nejdéle pracovala jako sestra na chirurgickém oddělení nemocnice v Santa Monice, ovšem od roku 1980 se živí výhradně jako spisovatelka.

 
24. 3. 2016 | Rubrika: Nejoblíbenější autoři

Vlastimil Vondruška

vlastimil_vondruska.jpgPhDr. Vlastimil Vondruška, CSc. (* 9. května 1955, Kladno) je český historik, publicista a spisovatel, autor především historických detektivních příběhů. V 80. letech byl ředitelem historické části Národního muzea, později se přes 10 let jako podnikatel úspěšně zabýval výrobou kopií historického skla.

 

Kromě literatury patří mezi jeho zájmy horolezectví, kterému se věnoval více než dvacet let. Literatuře se věnuje s přestávkami od mládí. Dosud napsal více než padesát vědeckých studií a článků o dějinách hmotné kultury, mnoho knih vědeckých a populárně naučných, asi čtyřicet historických románů pro dospělé (některé z nich pod pseudonymem Jan Alenský) a několik knih pro mládež.

 

 

 
23. 3. 2016 | Rubrika: Nejoblíbenější autoři

Barbara Erskinová

Barbara Erskinová (* 10. srpna 1944 Nottingham) je britská spisovatelka. Na Edinburské univerzitě vystudovala středověkou historii Skotska. Jejím knižním debutem byl román Žila jsem již před staletími z roku 1986, který byl přeložen do 30 jazyků a bylo z něj prodáno přes tři miliony výtisků. Píše zejména historické romány, kromě nich napsala také několik sbírek povídek. S novým titulem přichází průměrně jednou za dva roky, a to kvůli provádění obsáhlého výzkumu a kvůli psaní dvou verzí každé nové knihy. Prakticky celé její dosavadní dílo je přeloženo do češtiny.

 
22. 3. 2016 | Rubrika: Nejoblíbenější autoři

Nicholas Charles Sparks

nicholas-sparks-autograph-1-4-06.jpgNicholas Charles Sparks (* 31. prosince 1965, Omaha, Nebraska, USA) je jeden z nejúspěšnějších amerických spisovatelů současnosti. Jedná se o autora řady celosvětové úspěšných románů, z nichž 8 bylo použito jako předloha k neméně úspěšným filmům, devátý právě přichází do kin.

 

V jeho díle zaujímají významné místo témata jako je křesťanství, láska, tragédie a osud. Do dnešního dne vydal 18 románů, které mají často romantickou formu a hlavní postavy se v nich obvykle nedočkají happy endu v běžném slova smyslu.

 

 
21. 3. 2016 | Rubrika: Nejoblíbenější autoři

Danielle Steelová

Danielle Fernandes Dominique Schueleinová-Steelová (Schuelein-Steel, *14. srpna 1947 New York) lépe známá jako Danielle Steelová (Steel) je americkou spisovatelkou romantické literatury a autorkou konvenčních dramat. Proslulá svými konvenčními dramatickými novelami Steelová prodala po celém světě více než 550 miliónů výtisků svých knih (do r. 2005) a je na sedmém místě žebříčku nejlépe prodávaných děl spisovatelů. Její novely byly nepřetržitě na seznamu nejlépe prodávaných knih New York Times po dobu 381 týdnů a 22 z nich bylo televizně zpracováno.

 
20. 3. 2016 | Rubrika: Nejoblíbenější autoři

Wilbur Addison Smith

wilbur_smith_ron-hogan.jpgWilbur Addison Smith (* 9. ledna 1933, Severní Rhodesie, dnešní Zambie) je populární anglicky píšící autor dobrodružných románů.

 

Romány se vyznačují poutavým dějem s nečekanými zvraty, odehrávají se většinou v Africe, která je autorovi velkou inspirací. Důraz je kladen na autentičnost sdělení a důsledně jsou zpracovány detaily. Základem díla jsou ságy rodu Courtneyů a Ballantyneů. Jiná, čtyřdílná série je zasazena do starověkého Egypta a patří do ní též i jeho nejúspěšnější román Řeka bohů.

 
17. 3. 2016 | Rubrika: Nejoblíbenější autoři

Dan Brown

dan_brown_philip_scalia.jpgDan Brown (* 22. června 1964 Exeter, New Hampshire) je americký spisovatel thrillerů, proslulý bestsellerem Šifra mistra Leonarda.

 

Tvorba Dana Browna se neustále pohybuje na hraně mezi fikcí a skutečností. Čtenář většinou neví, ve které oblasti se právě nachází a autor hranici záměrně rozmazává. Knihy Dana Browna jsou psány nesmírně čtivým způsobem. Čtenáře prakticky nutí, aby byla kniha přečtena téměř „jedním dechem“. Brown však často využívá a rozmělňuje motivy „vypůjčené“ z děl jiných autorů, například z díla spisovatele Umberta Eca.

 
16. 3. 2016 | Rubrika: Nejoblíbenější autoři


 


Poslední fotografieClavius - On-line katalog


On-line katalog

Pro čtenáře - upoutávky na knižní novinky

Novinky měsíce 7/2017


Půjčovní doba

Budova Městského úřadu (náměstí) - oddělení pro dospělé čtenáře:

pondělí 8 - 12   13 - 17 hod. čtvrtek 8 - 12   13 - 17 hod.

tel.: 581 706 961 (knih. informace, rezervace a objednávky knih)

Půjčovna v ZŠ Tovačov - oddělení pro děti a mládež:

středa 13 - 16 hod.

Tématické odkazy

Vědecká knihovna v Olomouci

Knihovna města Olomouce

Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky
ČTEnářův SYmpatický RÁDce
Celé Česko čte dětem

Čtení pomáhá
Ministerstvo kultury

Mail listArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>

Statistiky

Online: 3
Celkem: 234538
Měsíc: 4178
Den: 107